Aizvērt

Ilze Valce

1964
Kordiriģente, pedagoģe

Ilze Valce (Džeriņa) dzimusi 1964. gada 31. martā Jelgavā. Izglītību mūzikā aizsākusi Aizputes mūzikas skolā un turpinājusi Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā. 1987. gadā beigusi Latvijas Valsts konservatoriju, tālāk studējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, Kordiriģēšanas un orķestra diriģēšanas klasē (1993–1995) un doktorantūrā (no 2004).

Pašlaik – Liepājas Universitātes asociētā profesore (no 1987), vada Liepājas Universitātes sieviešu kori “Atbalss” (no 1990), Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu kori “Intis” (no 1992) un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra kora studiju. Kolektīvi ieguvuši neskaitāmas balvas un uzvaras starptautiskos konkursos. Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” ir viens no labākajiem sieviešu koru kolektīviem Latvijā, par ko liecina izcīnītais Eiropas Čempiona tituls un Zelta medaļa 2. Eiropas koru olimpiādē un 1. Nāciju “Grand Prix” izcīņā Magdeburgā (2015), Zelta medaļa 8. Pasaules koru olimpiādē Rīgā (2014) un 2. vieta XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru karu finālā (2013). Jauktais koris “Intis” XXIII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru karu fināla skatē ieguvis augsto 3. vietu (2003) un Latvijas Radio 1 Koru karos izcīnījis 1. vietu (2008).

“Ilze ir savdabīga un spēcīga personība. Mēs pašas dažreiz nesaprotam, kā viņa spēj panākt, izvilkt no mums to, ko viņa vēlas. Tikai vienu brīdi tu saproti, ka dziedāt ir skaisti”, saka koru “Atbalss” un “Intis” prezidente Sintija Zīverte. “.. Ilze mēģinājuma laikā atdod sevi visu darbam, ja vajag dejo un lēkā priekšā korim, lai izskaidrotu dziesmas garu un raksturu. Varbūt tas tā par daudz smuki skan, bet viņa mums patiešām ir iemācījusi ieraudzīt un sajust dziesmas, mūzikas skaistumu. Ilze mums ne reizi vien ir teikusi, ka viņa bez mums, dziedātājiem, nebūtu nekas. Jā, var teikt, ka arī mēs bez viņas nebūtu tās, kas esam.” (Imbovica, Indra. Cilvēks nedēļas centrā. Kurzemesvards.lv. 2003. g. 5. jūl.)

XXV un XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku virsdiriģente.

Liepājas domes Kultūras komisijas priekšsēdētāja (1994–1997), saņēmusi Latvijas Republikas Izglītības ministrijas, Liepājas pilsētas, Liepājas Pedagoģijas akadēmijas un Latvijas Kultūras ministrijas (2014) Atzinības rakstus.

Uz augšu