Aizvērt

Jānis Marcinkevičs

1964
Horeogrāfs

Dzimis 1964. gada 20. maijā Ogres rajona Tīnūžu pagastā. Pirmos deju soļus spēris 1. klasē Neredzīgo biedrības kultūras nama bērnu deju kolektīvā pie A. Gribules. Vēlāk padziļinājis praktisko pieredzi bijušā baletdejotāja Paula Toniga vadītajā tautas deju ansamblī “Vija” (1979–1985). Paralēli mācījies Rīgas Kultūras darbinieku tehnikumā (1983–1986), iegūstot klubu darba un deju kolektīvu vadītāja izglītību. Vadījis klubu “Rāzna” Rēzeknes rajonā.

Kopš 1994. gada J. Marcinkevičs ir tautas deju un mūzikas kluba “Liesma” bērnu tautas deju ansambļa “Dzirkstelīte” mākslinieciskais vadītājs. 1997. gadā nodibinājis un vada vidējās paaudzes deju kolektīvu “Oglīte”. Abi kolektīvi ar panākumiem piedalās dziesmu un deju svētkos, pilsētas un valsts mēroga konkursos, skatēs un festivālos. Regulāri tiek iestudētas jaunas dejas un deju uzvedumi, sniegti priekšnesumi ārvalstu koncertos un festivālos.

Daudzu jaundarbu autors, kuri prēmēti konkursos un dejoti deju svētkos un deju lielkoncertos. Pazīstamākās J. Marcinkeviča dejas ir: “Āzīša kadrilis sudmalās”, “Tinu, tinu kamoliņu”, “Gribam zināt”, “Ļipa kust”, “Pilna istaba” un horeogrāfiskie uzvedumi “Miki peles pasakas” un “Kaķu spēles”.

XIV Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos Baltimorā, ASV, (2017) horeogrāfs triumfēja jaundeju konkursā, iegūstot galveno balvu ar lielāko punktu skaitu un pirmo vietu ar deju “Sav’ māsiņas dancot vedu”, savukārt “Rotaļdeju svīta ar bērniem” tika atzīta par labāko deju apakšgrupā “Dejas ar neierobežotu pāru skaitu”.

Pirmo pieredzi deju svētku vadīšanā J. Marcinkevičs iegūst 11. Deju svētkos, piedaloties kā virsvadītāja Imanta Magones asistents. Svētkos “Rīgai-800” viņš ir virsvadītājs savām trim dejām – “Trīs zirnīši vezumā”, “Es bij’ puika” un “Jedritvai polka”.

14. Deju svētku virsvadītājs, svētku “Rīgai-800” virsvadītājs un Balvu rajona deju kolektīvu virsvadītājs (1990–1993).

Uz augšu