Dalībnieki

Nosaukums

Vārds “dziesma” latviešu valodā ir ļoti ietilpīgs. Tas saistās ar vārdiem “dzimt” un “dzīvot”. To lieto arī kā sinonīmu vārdam “kultūra”.

Tāpēc simboliski caur dziesmu, pieņemot šī jēdziena visplašāko semantisko nozīmi, ikviens dziesmu svētku klātbūtnē kļūst par to dalībnieku un daļu. Šīs sajūtas, šķiet, ir skārušas katru, kas bijis klāt vai palīdzējis svētkiem notikt!

Tomēr pamatu pamatos dziesmu svētkus veido to dalībnieki – cilvēki, kas ir iesaistīti dziesmu un deju svētku kustībā ar mērķi piedalīties Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos un Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Dziesmu svētku tradīcijas piecgades ciklā tās dalībnieku skaits ir mainīgs, visvairāk tam pieaugot gadu pirms svētkiem. Tomēr vidēji ik gadu gandrīz 10 % Latvijas sabiedrības regulāri velta savu brīvo laiku, enerģiju un spēku šīs tradīcijas stiprināšanā, darbojoties koros, deju kolektīvos, pūtēju un simfoniskajos orķestros, folkloras un tautas mūzikas kopās, lauku kapelās, koklētāju ansambļos, lietišķās un tēlotājas mākslas studijās, vokālajos ansambļos, amatierteātros un citos amatiermākslas kolektīvos gan Latvijā, gan ārpus Latvijas, kā arī rīkojot un plānojot mēģinājumus, skates, koncertus vai radot jaundarbus, veltītus šai kustībai, diriģentu, kolektīvu un ansambļu vadītāju, komponistu, pašvaldības darbinieku, kultūras namu vadītāju, skolotāju, svētku nodrošinātāju un citās lomās.

Dalībnieku daudzveidību gadu gaitā būtiski ir ļāvusi paplašināt unikālā dziesmu svētku tradīcijas īpašība augt un mainīties, vienlaikus saglabājot augstvērtīgā mākslinieciskā kvalitātē vērtības no tradīcijas pirmsākumiem. Dziesmu svētki ir dzīvs māksliniecisks rituāls, kurā tradīcijas spēks virza tā dalībniekus, bet dalībnieki virza tradīciju, svētkos iekļaujot plašu jaunradi mūzikas, mākslas, dejas formā, kā arī citos cilvēka radošā gara izpausmes veidos. No sākotnējās koru kopā sadziedāšanās ir izauguši svētki, kuros dalību ņem vokālie ansambļi (kopš 2003. gada), amatierteātri (kopš 2008. gada), notiek tautas tērpu skates (kopš 1931. gada), deju lielkoncerti (kopš 1948. gada), ielu mākslas parādes (kopš 2001. gada), jaundarbu konkursi (kopš 1926. gada) un simfonisko orķestru koncerti (kopš 1998. gada).

Aizvērt

Uz augšu

Deju kolektīvi

Proin sit amet ante condimentum, lobortis lacus vel, tincidunt diam. Quisque malesuada tortor id enim consectetur consectetur. Nunc in purus vitae lorem mattis sollicitudin sit amet eget sapien. Fusce consectetur, nisi finibus aliquet malesuada, mi sapien elementum nibh, eget posuere nulla tellus varius enim.

Etiam elementum, orci ultricies blandit ultricies, diam magna vehicula libero, ut tempor sem risus eu mauris. Donec lobortis vel quam sed placerat. Vivamus vel lacus ultrices, dignissim neque eget, luctus enim. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Nulla ultricies neque eget lacinia tincidunt. Integer sem lorem, pharetra id tincidunt vel, varius sit amet velit. Nam viverra efficitur porta. Phasellus egestas sodales venenatis. Suspendisse sed tortor eu orci dapibus volutpat. Sed ut tincidunt ipsum, vitae posuere ligula. Duis ultrices rhoncus risus.

Uz augšu
Uz augšu
Uz augšu
Uz augšu
Uz augšu
Uz augšu
Uz augšu